BIKEPARK KOPŘIVNÁ

INFORMACE O BIKEPARKU KOPŘIVNÁ

FAMILY 1

Jednoduchá trať po stávající lesní stezce o celkové délce 3km. Trasa je po celé délce značena směrovými šipkami. Od horní stanice lanovky se proplétá lesem, křižuje naši sjezdovku a stáčí se okolo hotelu kolem Ubytování Maja, Bistra Kopřivná až k dolní stanici lanovky. Trať je vhodná pro všechny věkové kategorie od nejmenších po nestárnoucí. Ideální pro horské koloběžky a kola, které Vám zapůjčíme v naší půjčovně, pro rodinné projížďky nebo jen tak ať to frčí.

FAMILY 2

Jednoduchá trať o délce 1,5km vedoucí po naší sjezdovce se zatáčkami vyznačenými bezpečnostními sítěmi. Vhodná pro děti i dospělé. Ideální trať pro horské trojkolky, které si můžete zapůjčit v naší půjčovně.

FUNTRAIL

Stezka má zpevněný a uhlazený povrch zbavený kamenů tak, aby byla vhodná i pro začínající mladé bikery se schovanými prvky freeride pro pokročilé. Trať je houpavá, plná různých boulí a klopených zatáček. Koncept trati je postaven tak, aby si jízdu vychutnal každý, na jakémkoliv kole a v každém věku. Vhodná pro rodinný odpočinek nebo pro rozehřátí před tratí vyšší obtížnosti.

SINGLE TRACK

Trať pro jezdce, kteří nechtějí jen jezdit z kopce dolů ale taky si máknout. Single track nabízí zajímavou přírodní stezku v kategorii enduro o délce 3,0 km. Začátek trati je u dolní stanice lanovky, klikatí se přes louku až nakonec zabředne do lesa. Vyústění první pasáže je na stávající lesní komunikaci a opět se po pár metrech vrací do lesního prostředá až k horní stanici lanovky, odkud si můžete za odměnu vychutnat jednu z 3 tratí. Celá trať je vyznačená šipkami pro lepší orientaci.

SPICY FREERIDE

Zábavná, lehce kořeněná trať, plná lavicovitých skoků, boulí, dropů, zatáček, samozřejmostí je wallride. Terén trati je v celé délce upraven s mírnými kořenovými pasážemi. Koncept trati byl vytvořen tak, aby zde zkušení jezdci mohli pilovat techniku a nezkušení nabývat potřebných dovedností. Překážky je možné bezpečně objet ve vyznačených úsecích. Spicy freeride je trať, kde se naučíte pořádně „sázet“.

GRAVITY LINE

Gravity line je středně náročná trať v podobě pravého a nefalšovaného freeride v kanadském stylu. Na trati naleznete spoustu northshore mostků, přejezdů a dropů ze skály s dřevěným dopadem, kdy po celou jízdu budete bojovat s gravitací. Terén trati je jen hrubě upraven a neobsahuje objížďky. Trať je vhodná pouze pro zkušené jezdce s použitím doplňkové ochrany páteře a kolen.

DOWNHILL

Trať o celkové délce 1,5km je určena pro nejzkušenější jezdce a adrenalinové sportovce. Nabízí přírodní terén plný kamenitých a kořeněných pasáží, doplněné o hliněné skoky a technické překážky. Doporučujeme pro tuto trať použít doplňkovou ochranu páteře a integrální helmu. Trať je zbavena pouze volných kamenů, jinak je povrch neupraven. Vhodná pouze pro celo-odpružená kola kategorie downhill / extrémní freeride s minimálním zdvihem 180/180.

PUMPTRACK

Pro milovníky „pumpování“ je na spodním parkovišti k dispozici dřevěný pumptrack, který je ideálním místem pro nácvik správného houpání se na boulích a správného projíždění klopených zatáček.

SKILL CENTRUM

Skill centrum je místo, kde se začátečníci jakéhokoli věku učí bezpečně ovládat svůj bike na jednoduchých překážkách, malých klopenkách a drobných přírodních nerovnostech. Mnohdy se tady ale vrací i zkušení bikeři, kteří potřebují trénovat nebo vylepšujeme techniku jízdy. S najetou technikou a větší jistotou pak s důvěrou v bike i v sebe samé pokračují na trailech v bikeparku.

Tak nasadit helmy a hurá do terénu!

ONLINE BIKEPASY

Možnost zakoupení bikepasu online přes eshop – prvním krokem je získání skipassu, tedy plastové čipové karty s unikátním číselným kódem (jde o „číslo zákaznické karty“ zadávané do aplikace eshop). Tuto kartu lze zakoupit za 50 Kč v půjčovně. Prostřednictvím aplikace eshop na webu resortu lze tento skipass opakovaně nabíjet zvýhodněnými tarify dle libosti.

Doporučujeme sledovat notifikační e-mail zasílaný z našeho e-shopu na Vámi zadaný e-mail, kde obdržíte informaci, zda transakce proběhla nebo neproběhla v pořádku a k Vámi zadaným číslům karet byly či nebyly přiřazeny zakoupené tarify. Bez potvrzení o provedení platby ze strany Vaší banky náš e-shop tarify ke kartám nepřiřadí.

Upozorňujeme, že při platbě platební kartou je tarif aktivní během několika minut, ale při platbě prostřednictvím bankovního příkazu může být aktivní až v průběhu nejbližšího dalšího pracovní dne.

NEJMODERNĚJŠÍ ODPOJITELNÁ 6TI-SEDAČKA V ČR SE SPECIÁLNÍM FIXAČNÍM SYSTÉMEM PRO VAŠE KOLA

Nic technologicky dokonalejšího jsme pro Vás pořídit nemohli. Chceme Vás hýčkat.Máme speciální fixační systém pro převoz vašich kol, který vylučuje možnost poškození kola, protože kolo je fixováno pouze sevřením pneumatiky předního kola a konstrukce se dotýká jen povrchem pneumatik. Jde to tak snadno, že každý si kolo do fixačního mechanismu nasazuje sám a vyndává sám. Nikdo se vašeho kola ani nedotkne.

Parkovací místa zdarma

Parkování přímo v areálu je zcela zdarma.

Gastro-zařízení

U spodní stanice vleku se nachází Bistro až pro 240 lidí, kde si můžete vybrat z denního menu teplých jídel nejen vy, ale i vaše děti. Celému areálu vévodí náš Horský hotel Kopřivná s vyhledávanou panoramatickou Restaurací Kopřivná a výhledem do údolí a přímo na sjezdovku.