Léto a výlety

Léto a výlety

V letním období je naše oblast okolo Chaty Langi rájem horské pěší turistiky, cykloturistiky a houbaření. Najdete zde desítky kilometrů značených tras, cyklostezek i naučných stezek, které Vás zavedou na nejkrásnější místa Jeseníků. Chata je u výchozí hlavní trasy z Malé Morávky do hor – Velký Kotel, Alfrédka, Praděd..

IN-LINE OKRUH V KARLOVĚ

Při návštěvě Malé Morávky in-line brusle a skateboard s sebou! Vážení hosté našeho regionu, zveme Vás k návštěvě in-line a cyklo okruhu v Karlově, v místě stávajícího tábořiště.

Sportovat můžete i ve večerních hodinách, okruh je osvětlen.
Kondiční trénink si můžete zpestřit na venkovních posilovacích strojích, či si zaplavat v čistém rybníčku, který je součástí areálu. Občerstvit se po sportu můžete v přilehlých hospůdkách.

HRAD SOVINEC

Hrad Sovinec a stejnojmenné městečko se nacházejí 13 km jižně od Rýmařova na okraji masivu Nízkého Jeseníku v Andělskohorské vrchovině, která nese podle hradu název Sovinecká vrchovina. Je situován na výrazné ostrožně , orientované delší osou ve směru západ – východ , v horském údolí v nadmořské výšce mezi 500 – 600 m poblíž historické vedlejší cesty, spojující Moravu se Slezskem, která tudy procházela z údolí Oslavy Valšovským žlebem dále na severovýchod.

DLOUHÉ STRÁNĚ
přečerpávací vodní elektrárna s možností prohlídky

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky (www.idnes.cz). Stanula tak mezi nejvýznamnějšími českými památkami jako jsou Hrad Karlštejn, Pražský hrad nebo Zámek Hluboká. V samotném finále hlasovací soutěže se stala dokonce největším Divem České republiky, když pro ni hlasovalo celkem 119 158 občanů.

VELKÉ LOSINY
muzeum ruční výroby papíru, termální venkovní
i krytý bazén, zámek

Muzeum ruční výroby papíru
Termální lázně Losiny
Zámek Velké Losiny

TURISTICKÁ TRASA PO BRUNTÁLSKÝCH SOPKÁCH

Vydejte se po Nízkém Jeseníku a Zlatohorské vrchovině